O Internecie, oprogramowaniu oraz moich własnych małych projektach...
Blog > Komentarze do wpisu

Bloksowicze, pomożecie?

Dzisiaj notka w tonie propagandowym, gdyż oto właśnie administracja w osobie Rdkg zwraca się do nas prosząc o pomoc w edycji i rozbudowie BloxWiki. Jest to strona funkcjonująca na podobnych zasadach co popularna Wikipedia, a zatem tworzona przez użytkowników. Niedługo zastąpi ona całkowicie bloksową pomoc stając się głównym źródłem porad dla użytkowników Blox.pl.

Plan 7 dniowy

Radek (Rdkg) przygotował ostatnio zalążki artykułów z kategorii "Pisanie bloga" (obejmuje ona opis elementów na zakładce Edycja panelu administracyjnego bloksa). Ponieważ pracy przy BloxWiki jest masa, apeluje do nas o pomoc w ich rozbudowie ogłaszając tydzień edycji kategorii "Pisanie bloga". Powinna ona zawierać informacje niezbędne w codziennej pracy z blogiem, a więc te, które przydadzą się każdemu użytkownikowi bloksa.

Jak pomóc?

Jeżeli chcesz podzielić się z innymi użytkownikami swoją wiedzą (a często potrzeba uzupełnić opis prozaicznych czynności), to odwiedź stronę BloxWiki i zarejestruj się, by móc edytować i dodawać artykuły. Nie musisz koniecznie uzupełniać artykułów z kategorii "Pisanie bloga", równie mile widziany będzie, np. opis programu do blogowania, którego używasz.

Troszkę o edycji BloxWiki

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, edycja kodu MediaWiki nie jest, aż tak skomplikowane (na pewno jeśli chodzi o zwykły tekst i odnośniki).Wszyscy, którzy chcieliby wspomóc BloxWiki mogą skorzystać z krótkiego poradnika na niej umieszczonego oraz instrukcji na wiki.blox.pl.

Osoby korzystające z przeglądarki Firefox mogą dodatkowo posiłkować się rozszerzeniem BBComposer, które swego czasu opisałem w notce BBComposer - edytor WYSIWYG dla Firefoksa. Umożliwia ono edycję mniej skomplikowanych artykułów w trybie WYSIWYG, a więc bez konieczności poznawania kodu MediaWiki. Po jego zainstalowaniu wystarczy jedynie z meny kontekstowego wybrać podmenu BBComposer i wskazać jako używany kod MediaWiki.

Zachęcam zatem wszystkich do dorzucenia swojego wkładu w rozwój BloxWiki.

tagi/klucze: ,
niedziela, 28 października 2007, s.z.y.m.o.n

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Akcja edycja, część druga: Ustawienia bloga z BloxWiki
Część BloxWiki pt. quot Pisanie bloga quot została wyedytowana w wystarczającym stopniu jak na razie . Jestem bardzo zadowolony z Waszej pomocy przy edycji, tym bardziej, że temat nie jest porywający - to tylko opcje w menu bloxa. Gdzie im do ... »
Wysłany 2007/11/08 18:58:58
Komentarze
cito1
2007/10/28 15:27:04
To jest dobre:
"Wszyscy, którzy chcieliby wspomóc BloxWiki mogą skorzystać z krótkiego poradnika na niej umieszczonego oraz instrukcji na wiki.blox.pl"
Pomóżcie ale najpierw się nauczcie jak pomagać :)
-
visegrad
2007/10/28 16:02:24
ja już wczoraj wespomogłem, że tak tu nieskromnie nadmienię. Z BloxWiki mam generalnie taki problem, że bardzo bym chciał, ale nie mam co pisać:)
-
2007/10/28 16:19:51
@Cito1:
Mogą nie muszą :P
@Visengrad:
Na BloxWiki zawsze znajdzie się coś do roboty, bo większość artykułów, to jedynie zalążki. Czasem trzeba opisać coś krok po kroku, czasem poprawić literówkę, także jest co robić.
-
rdkg
2007/10/28 16:32:45
@cito1 - edytowanie wiki jest prostsze niż myślisz, trzeba się tylko odważyć. Spróbować edycji można bez żadnych konsekwencji, bo zmieniając coś, można wcisnąć "podgląd" - wtedy zobaczysz jak dany przycisk działa, czy dobrze wpisałaś, a nic nie popsujesz bo aby ostatecznie dodać zmianę do wiki, trzeba nacisnąć "Zapisz" :)

@visegrad - wielkie dzięki za duży artykuł o Windows Live Writer! Wykazałeś się tutaj wiedzą "specjalistyczną" (w tym sensie, że mało kto potrafiłby to hasło opracować, bo mało osób używa tego programu), ale do tego na czym chcemy się skupić w tym tygodniu, każdy może dodać swoje 5 ważnych groszy bo każdy bloxowicz korzysta z menu edycja :) Skoro chcesz pomóc to przejrzyj zalążki artykułów z sekcji "Pisanie bloga" (zaznaczonej teraz na żółto). Może potrafisz choć jeden rozbudować, poprawić, coś lepiej wyjaśnić.
-
cito1
2007/10/28 16:56:37
To sprawdzę wam literówki :))
-
visegrad
2007/10/28 17:31:23
@rdkg - ok, coś tam podziałam, tylko jutro, bo dziś akurat mam po uszy innej roboty:)
-
prwimmer
2007/10/29 10:00:47
Panie Prezesie, melduję częściowe wykonanie zadania w BloxWiki :-)
-
s.z.y.m.o.n
2007/10/29 12:21:28
@prwimmer:
Tego chyba brakowało najbardziej - porządnej instrukcji.
Wielkie dzięki :)
-
2007/10/31 11:57:28
pomożemy, tylko czas znajdziemy ;-)
Skrypt ostatnie komentarze w nowej wersji
Po sporych perturbacjach skrypt wraca do życia. Teraz z prostym generatorem kodu do w klejenia na blogu!
Wszyskich zainteresowanych zapraszam do ponownej instalacji.
Czytaj dalej...
Promuj swojego bloksa
Czytelnicy mogą promować Twojego bloga umieszczając linki do notek w serwisach społecznościowych. Ułatw im to zadanie dodając na blogu listę odnośników, która tą czynność sprowadzi do jednego kliknięcia.
Czytaj dalej...