O Internecie, oprogramowaniu oraz moich własnych małych projektach...
Blog > Komentarze do wpisu

Gmail odrzuca maile z powiadomieniami od allegro

Od wczoraj skrzynki pocztowe obsługiwane przez Google (Gmail, gazeta.pl, fotka.pl) nie przyjmują wiadomości wysyłanych z serwisu allegro.pl. Spora część użytkowników nie otrzymuje zatem żadnych powiadomień z serwisu. Jak łatwo się domyślić na forum technicznym allegro wrze.

W czym problem?

Pracownicy allegro twierdzą, iż problem wynika z zablokowania przez Gmail IP ich serwera, co blokuje wszystkie maile. Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że Google zmieniło coś w algorytmach antyspamowych i uznało allegro za spamera. Dlaczego jednak u mnie przebiły się dwie wiadomości?

Pracownicy allegro zapewniają, że niewysłane wiadomości są buforowane i zostaną wysłane po zdjęciu blokady. Problem tylko w tym, że jeśli nie nastąpi to szybki, to zostaną one utracone.

Nic nie kupiłem, nic nie sprzedałem

Obecnie właściciele skrzynek w Gmail (również gazeta.pl i fotka.pl?) nie otrzymają wiadomości o dokonaniu zakupu jak i sprzedaży. Biorąc pod uwagę zbliżające się mikołajki i zwiększony ruch sytuacja robi się nieciekawa. Klienci mogą dokonywać wielokrotnego zakupu przekonani, że poprzednie nie zostało przyjęte (oferty są przecież ukryte na oddzielnej zakładce), a sprzedawcy (o ile nie bazują na aplikacjach korzystających z API) nie mają zielonego pojęcia o sprzedaży.

Rozwiązanie - inna skrzynka

Na chwilę obecną jedynym rozwiązaniem (nie liczę API) wydaje się zmiana skrzynki pocztowej zgłoszonej w serwisie aukcyjnym. Powinny działać dobrze skrzynki oferowane przez krajowych dostawców, np. wp.pl (tu nawet mamy potwierdzenie autentyczności maili z allegro) lub o2.pl.

Dla wygody można zawsze ustawić import wiadomości na domyślne konto w Gmail.

Kupującym polecam starą dobrą metodę, czyli potwierdzenie mailowe zakupu. Należy jednak pamiętać o umieszczeniu wszystkich danych osobowych, nicku oraz nr/tytułu aukcji - bez nich możemy sobie długo poczekać na nasze zakupy (i to nie z winy sprzedawcy).

niedziela, 27 listopada 2011, s.z.y.m.o.n
Tagi: allegro gmail

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
zegarki.sklep
2013/06/05 21:12:35
stary problem, pamiętam, na szczęście już nie istnieje, przynajmniej nie u mnie
Skrypt ostatnie komentarze w nowej wersji
Po sporych perturbacjach skrypt wraca do życia. Teraz z prostym generatorem kodu do w klejenia na blogu!
Wszyskich zainteresowanych zapraszam do ponownej instalacji.
Czytaj dalej...
Promuj swojego bloksa
Czytelnicy mogą promować Twojego bloga umieszczając linki do notek w serwisach społecznościowych. Ułatw im to zadanie dodając na blogu listę odnośników, która tą czynność sprowadzi do jednego kliknięcia.
Czytaj dalej...