O Internecie, oprogramowaniu oraz moich własnych małych projektach...
Blog > Komentarze do wpisu

Ostatnie komentarze - status skryptu po zmaianch w kanałach RSS na Bloksie

Wielu z użytkowników bloksa korzystających z mojego skryptu ostatnich komentarzy z przykrością zauważyło wczoraj (4 lipca), że przestał on działać. Niestety jest to przykrą konsekwencją zmian jakie wprowadzono w systemie RSS blox.pl.

Dla wszystkich zainteresowanych zamieszczam krótki opis bieżącej sytuacji.

Przyczyna problemu

Cały problem wynika z przeniesienia zadania dostarczania kanałów RSS, również tych z komentarzami, do innego serwisu (będzie publikował w nich reklamy). Niestety zabezpieczenia w przeglądarkach nie pozwalają skryptowi na pobieranie danych z kanału RSS z innej domeny tak jak to czynił na bloksie. Nie mając danych nie wyświetla on nic.

Na czym stoimy

Na chwilę obecną skrypt nie będzie działał i nie ma sensu ponowne jego instalowanie.

Jestem w kontakcie z bagiennym (obecny administrator blox.pl), któremu przekazałem sugestie, co do rozwiązania problemu po stronie serwera blox.pl. Liczę na to, że wraz z osobami odpowiedzialnymi za aplikację uda nam się znaleźć jakieś rozwiązanie.

Spróbuję również przygotować rozwiązanie awaryjne, z wykorzystaniem innego źródła danych. Niestety jego instalacja może wymagać już nieco więcej zachodu dla zapewnienia stabilnego działania widgetu.

Wszelkie informacje o zmianach statusu skryptu znajdziecie w komentarzach pod tym wpisem lub w kolejnych notkach.

czwartek, 05 lipca 2012, s.z.y.m.o.n

Polecane wpisy

 • Aktualizacje skryptów

  Administracja uraczyła nas wczoraj (wreszcie) folderami w zasobach bloksa , a mnie tknęło aby zerknąć jak wakacyjne (nie tylko) nowości wpłynęły na skrypty moje

 • Autopodpis komentarzy na Blox.pl v.2

  Dawno temu popełniłem skrypt użytkownika, który uzupełniał dane w formie komentowania na Bloksie. Po zmianach systemu komentarzy oczywiście przestał on działać

 • Bloksowe skrypty do aktualizacji wystąp!

  Dziś dość spora porcja poprawek w moich bloksowych skryptach. Do aktualizacji występują: Skrypt oznaczający komentarze autora bloga Aktualizacja do wersji 1.2

 • Jeszcze nowsze miejsce w sieci

  Czasu do terminu wyłączenia Bloxa coraz mniej, a pracy sporo. Trzeba jakoś uporządkować blogowisko. Ściągnęłam swoje blogi z Bloxa, zaimportowałam je na Wordpre

 • To już jest koniec?

  Kiedy natrafiłam w necie na informację o zamknięciu bloxa spojrzałam w kalendarz, żeby upewnić się, czy to aby nie jest prima aprilis. Komu przyszedł do głowy t

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
s.z.y.m.o.n
2012/07/09 14:57:03
Dobre wieści, mam nadzieję, że nie przedwczesne. Wygląda na to, że uda się przywrócić widget do działania. Udało mi się odpalić testową wersję na prywatnym blogu i zdaje się działać OK.

Niestety stary kod poleciał do kosza, zatem mówimy w tej chwili o napisaniu skryptu od nowa. Konieczne będzie zatem ponowne osadzenie linku do skryptu na Waszych blogach.
Nie musicie się jednak martwić o jego wygląd w nowej wersji. Generowany kod HTML będzie identyczny, zatem wasze szablony (o ile uwzględniały widget) będą na niego wpływały tak samo jak na starą wersję.

Orientacyjnie nowej wersji można oczekiwać około środy/czwartku.
-
mariuszgr4
2013/02/02 17:08:46
Dziękuję:)
-
jan.szczepan
2013/11/05 14:03:17
Wtyczka działa, dzięki wielkie za pomoc. Ogólnie z tego bloga, praktycznie zbudowałem swój...tyle przydatnych rzeczy tu znalazłem! :)
Skrypt ostatnie komentarze w nowej wersji
Po sporych perturbacjach skrypt wraca do życia. Teraz z prostym generatorem kodu do w klejenia na blogu!
Wszyskich zainteresowanych zapraszam do ponownej instalacji.
Czytaj dalej...
Promuj swojego bloksa
Czytelnicy mogą promować Twojego bloga umieszczając linki do notek w serwisach społecznościowych. Ułatw im to zadanie dodając na blogu listę odnośników, która tą czynność sprowadzi do jednego kliknięcia.
Czytaj dalej...