O Internecie, oprogramowaniu oraz moich własnych małych projektach...
Kategorie: Wszystkie | Blox | Linux | Sieć | User JS & CSS
RSS
sobota, 27 stycznia 2007
Riddle zamieścił na swoim blogu przydatny skrypt umożliwiający automatyczne uzupełnianie podpisu przy komentarzach na blogach opartych o silnik Wordpress. Pomysł wydał mi się ciekawy, postanowiłem więc przyjrzeć się możliwości przystosowania go do współpracy z bloksem. Jak się okazało osiągnięcie pożądanego wyniku wymagało jedynie zmiany nazw pól formularza, które uzupełnia skrypt.
piątek, 26 stycznia 2007

Xfce stanowi moje główne środowisko graficzne, dlatego też nie oparłem się pokusie szybszej instalacji wersji 4.4 za pomocą graficznego instalatora. Jak wiele innych osób posiłkowałem się kilkoma z dostępnych w sieci spisów niezbędnych przy tej czynności pakietów, co pozwoliło przebrnąć przez proces instalacji.

Mimo pozytywnego zakończenia instalacji pulpit nie reagował na zmiany przeprowadzane w katalogu ~/Desktop przez aplikacje. Po długich bojach udało mi się znaleźć przyczynę, a jest nią brak pakietu libgamin-dev.

Dla użytkowników ubuntu zamieszczam, mam nadzieję kompletną, listę pakietów niezbędnych do instalacji Xfce (wystarczy skopiować do okna konsoli):

sudo apt-get install build-essential libgamin-dev libglib2.0-dev libgtk2.0-dev libpng12-dev libxml2-dev libvte-dev libsm-dev iceauth liburi-perl liburi-perl liburi-perl libxml-parser-perl libstartup-notification0-dev libhal-storage-dev libdbus-glib-1-dev libxrender-dev libxcomposite-dev libxfixes-dev libxdamage-dev libjpeg62-dev xorg-dev

tagi/klucze: , ,
01:33, s.z.y.m.o.n , Linux
Link Dodaj komentarz »
sobota, 13 stycznia 2007

Czy, jak większość użytkowników systemu Windows i pakietu Office, używasz MS Outlook do obsługi poczty? Masz zamiar migrować na wersję 2007? Tak? Więc pożegnaj się z ładnie wyglądającymi listami w formacie HTML.

piątek, 12 stycznia 2007

Dziś, ku mojemu zaskoczeniu, menadżer aktualizacji zakomunikował dostępność najnowszej Opery w wersji 9.10. Być może nie jest to powód do specjalnej ekscytacji, zwłaszcza, iż preferuje Firefoksa, ale jakoś wcześniej nie była ona widoczna u mnie w repozytoriach.

Pozostaje liczyć na to, iż tak już pozostanie, a aktualizacje zarówno Opery jak i liska będą dostępne nieco szybciej niż to miało miejsce w przypadku ich ostatnich wersji.

23:37, s.z.y.m.o.n , Linux
Link Dodaj komentarz »
sobota, 06 stycznia 2007
Na pewno nie raz zdarzyło Ci się oglądać efekt wyróżnienia własnych komentarzy przez autora bloga. Stanowią one atrakcyjny element, który pozwalając na łatwiejsze odnalezienie jego wypowiedzi wpływa na poprawę interakcji z czytelnikami.
Oto krótki skrypt, który umożliwi Ci osiągnięcie takiego efektu także na Twoim bloksie.
Skrypt ostatnie komentarze w nowej wersji
Po sporych perturbacjach skrypt wraca do życia. Teraz z prostym generatorem kodu do w klejenia na blogu!
Wszyskich zainteresowanych zapraszam do ponownej instalacji.
Czytaj dalej...
Promuj swojego bloksa
Czytelnicy mogą promować Twojego bloga umieszczając linki do notek w serwisach społecznościowych. Ułatw im to zadanie dodając na blogu listę odnośników, która tą czynność sprowadzi do jednego kliknięcia.
Czytaj dalej...