O Internecie, oprogramowaniu oraz moich własnych małych projektach...
Kategorie: Wszystkie | Blox | Linux | Sieć | User JS & CSS
RSS
czwartek, 31 stycznia 2008

Sprout - logoDo coraz większej liczby narzędzi online dołączył sprout, czyli edytor WYSIWYG dla flash'a. Obecnie jest on w fazie zamkniętych testów wersji beta. Udało mi się jednak wczoraj zarejestrować i zweryfikować pochlebstwa, których się naczytałem.

wtorek, 29 stycznia 2008

Kilka istotnych informacji dla korzystających z moich skryptów i nie tylko...

piątek, 25 stycznia 2008

Publikacja zdjęć, czy to ilustracji w internecie niesie za sobą niebezpieczeństwo wykorzystania tych materiałów przez inne osoby. Jednym z niewielu rozwiązań, pozwalających zminimalizować powstałe wówczas szkody, jest umieszczanie na ilustracjach znaku wodnego. Poniżej zamieszczam krótki opis dziesięciu darmowych narzędzi, które upraszczają tą operację.

środa, 16 stycznia 2008

Yahoo! Pipes to zaawansowane narzędzie pozwalające na miksowanie zawartości różnych kanałów RSS lub wyników wyszukiwania. Mimo wszystko przez długi czas odbierałem tą usługę głównie jako narzędzie do łączenia i filtrowania feedów. Po grudniowych nowościach, które obecnie testuję, wygląda na to, iż sytuacja ta się zmieni.

środa, 09 stycznia 2008

OpenOffice to bardzo rozbudowany pakiet biurowy udostępniający dodatkowo możliwość rozszerzania funkcjonalności za pomocą rozszerzeń oraz skryptów. Do tej pory znalezienie przydatnych rozszerzeń nie należało jednak do łatwych zadań, ale może się to jednak szybko zmienić.

 
1 , 2
Skrypt ostatnie komentarze w nowej wersji
Po sporych perturbacjach skrypt wraca do życia. Teraz z prostym generatorem kodu do w klejenia na blogu!
Wszyskich zainteresowanych zapraszam do ponownej instalacji.
Czytaj dalej...
Promuj swojego bloksa
Czytelnicy mogą promować Twojego bloga umieszczając linki do notek w serwisach społecznościowych. Ułatw im to zadanie dodając na blogu listę odnośników, która tą czynność sprowadzi do jednego kliknięcia.
Czytaj dalej...