O Internecie, oprogramowaniu oraz moich własnych małych projektach...
Kategorie: Wszystkie | Blox | Linux | Sieć | User JS & CSS
RSS
czwartek, 28 lutego 2008

Zaczyna robić się coraz ciekawiej w sektorze agregatorów blogowych. Po premierze, firmowanego przez Wprost, serwisu Blogbox sprawy jakby przybrały tempa. Do gry wkroczył także BlogNews, a i stara gwardia, czyli 10 przykazań oraz Blogfrog, wprowadza zmiany. Wygląda zatem na to, iż przyjdzie się im zmierzyć o rząd naszych dusz.

poniedziałek, 25 lutego 2008

Przy okazji wpisu „8 kroków do zmniejszenia ilości obrazków na stronie" na blogu topblogger.pl wywiązała się dość ciekawa dyskusja odnośnie prawidłowej implementacji listy odnośników typu dodaj do. Jako, że sam niedawno wykonywałem podobny element dla tego bloga, to postanowiłem opisać także moje podejście do tego zagadnienia.

niedziela, 24 lutego 2008

Zastanawiałem się ostatnio nad wpływem nowych linków do komentarzy na funkcjonalność tego bloga. Rozważałem wprowadzenie jakichś zmian, aby nieco ją poprawić. Wśród modyfikacji, które brałem pod uwagę, było dodanie funkcji AJAX-owego wczytywania pozostałej części wpisu. Tą właśnie funkcjonalność postanowiłem, na razie eksperymentalnie, wprowadzić na blogu.

piątek, 22 lutego 2008

Ostatnio w bloksowym światku sporo zmian. Często potrzebnych (nowa forma komentarzy), oczekiwanych (poczta w systemie Gmail), ale jak to zwykle bywa budzących wiele kontrowersji. Większość z nich nie budzi moich zastrzeżeń, ale i ja dostrzegam irytujące niedopatrzenia. Jak się okazuje diabeł tkwi w szczegółach, które tu mają postać linku.

wtorek, 19 lutego 2008

Kanały RSS to bardzo wygodny sposób pozyskiwania informacji z sieci. Jednakże, gdy subskrybujemy wiele kanałów o podobnej tematyce, często wygodniej byłoby mieć je w postaci jednego zbiorczego RSSa. Na szczęście w sieci znajdziemy odpowiednie narzędzia i do takiej operacji.

 
1 , 2
Skrypt ostatnie komentarze w nowej wersji
Po sporych perturbacjach skrypt wraca do życia. Teraz z prostym generatorem kodu do w klejenia na blogu!
Wszyskich zainteresowanych zapraszam do ponownej instalacji.
Czytaj dalej...
Promuj swojego bloksa
Czytelnicy mogą promować Twojego bloga umieszczając linki do notek w serwisach społecznościowych. Ułatw im to zadanie dodając na blogu listę odnośników, która tą czynność sprowadzi do jednego kliknięcia.
Czytaj dalej...