O Internecie, oprogramowaniu oraz moich własnych małych projektach...
Kategorie: Wszystkie | Blox | Linux | Sieć | User JS & CSS
RSS
środa, 28 listopada 2007

Takie oto pytanie biega mi po głowie od wczoraj. Po lekturze ostatniego wpisu u Łukasza Sobka wróciła chęć ograniczenia rozmiarów bloga w celu przyśpieszenia czasu jego ładowania. Jednocześnie DeBergerac opublikował fantastyczny skrypt wstawiający awatary z MyBlogLog przy komentarzach. I bądź tu człowieku teraz mądry...

piątek, 23 listopada 2007

DirectX większości użytkowników komputerów kojarzy się głównie z grami, w których jest szeroko wykorzystywany. Niestety jest on dostępny jedynie dla platformy Windows, co owocuje niewielką liczbą zaawansowanych graficznie gier dostępnych pod Linuksem. Jak się okazuje starszą wersję 9.0c można zainstalować pod tym systemem wykorzystując Wine.

wtorek, 20 listopada 2007

Opublikowanie przez Rafała Nowaka jego gadżetu iGoogle, dla serwisu BlogFrog.pl, zmobilizowało mnie do dokończenie (doprowadzenia do stanu używalności?) własnego widgetu. Ponieważ sam korzystam z netvibes, to mój widget oparty jest na UWA. Współpracuje on zatem z wieloma platformami m.in. netvibes oraz iGoogle.

środa, 07 listopada 2007

Zauważyliście, że Yahoo! Pipes nie konwertuje strony kodowej przetwarzanego kanału? Trochę mnie to zirytowało, gdy tworząc zbiorczy kanał dla kilku bloksowych blogów (kodowanie ISO-8859-2) zobaczyłem krzaczki, ale i na to jest metoda.

Skrypt ostatnie komentarze w nowej wersji
Po sporych perturbacjach skrypt wraca do życia. Teraz z prostym generatorem kodu do w klejenia na blogu!
Wszyskich zainteresowanych zapraszam do ponownej instalacji.
Czytaj dalej...
Promuj swojego bloksa
Czytelnicy mogą promować Twojego bloga umieszczając linki do notek w serwisach społecznościowych. Ułatw im to zadanie dodając na blogu listę odnośników, która tą czynność sprowadzi do jednego kliknięcia.
Czytaj dalej...