O Internecie, oprogramowaniu oraz moich własnych małych projektach...
Kategorie: Wszystkie | Blox | Linux | Sieć | User JS & CSS
RSS
sobota, 31 marca 2007
logo BlogRovR

Kanały RSS to znakomite narzędzie pozwalające w łatwy sposób śledzić najnowsze informacje z ulubionych stron lub blogów. Większość korzystających z nich osób przyzwyczaiła się już zapewne do schematu ich wykorzystania jaki prezentują popularne czytniki.

Odmienne podejście do wykorzystania kanałów RSS prezentuje startujący właśnie (dokładnie 28 marca) serwis BlogRovR. Jego głównym calem nie jest dostarczenie nam jak największej ilości informacji, a jedynie tych, które mogą być dla nas w danej chwili interesujące.

wtorek, 27 marca 2007

Czy często zostawiasz komentarze na stronach, gdzie umożliwiono wykorzystanie kodów BBCode (często spotykane na forach dyskusyjnych) lub elementów języka HTML? Masz bloga w serwisie blox.pl?

Jeżeli choć jedna z twoich odpowiedzi brzmi tak, a twoją domyślną przeglądarką jest Firefox, to warto zainteresować się rozszerzeniem BBComposer. Dzieki niemu zwykłe pole tekstowe przekształca się w edytor WYSIWYG, w którym możemy edytować kod XHTML, BBCode, XBBCode oraz Wiki.

czwartek, 22 marca 2007
Zeszłotygodniowa premiera nowej głównej strony portalu gazeta.pl wzbudziła wiele kontrowersji. Wśród osób, które krytycznie przyjęły nową wersję strony, znalazłem się i ja. Być może pod wpływem nagonki jaka miała miejsce, a może wyłącznie z własnej przekory, zacząłem eksperymentować w moim Firefoksie ze skryptami i stylami użytkownika dla tej strony.

Efekty ekserymentów możecie zobaczyć w dalszej części tekstu.

poniedziałek, 19 marca 2007
logo Apollo

Adobe po wykupieniu Macromedii łączy technologie obu firm oferując nam nowe środowisko uruchomieniowe o kodowej nazwie Apollo. Właśnie pojawiła się wersja alfa tego ciekawie zapowiadającego się frameworku.

Czym jest Apollo?

Apollo to zestaw bibliotek (framework) pozwalający na budowanie aplikacji desktopowych za pomocą technologi dotychczas wykorzystywanych w internecie. Nowe dziecko Adobe pozwala nam budować aplikacje przy wykorzystaniu takich technologii jak Flash, Flex, HTML, JavaScript, AJAX...

czwartek, 15 marca 2007
Możliwość wyszukiwania starszych wpisów to bardzo istotna funkcjonalność na blogu. Nie wiedzieć czemu, pole wyszukiwania na bloksie dostępne jest wyłącznie na stronie głównej. Na szczęście możliwa jest samodzielna zmiana tego stanu rzeczy...
 
1 , 2
Skrypt ostatnie komentarze w nowej wersji
Po sporych perturbacjach skrypt wraca do życia. Teraz z prostym generatorem kodu do w klejenia na blogu!
Wszyskich zainteresowanych zapraszam do ponownej instalacji.
Czytaj dalej...
Promuj swojego bloksa
Czytelnicy mogą promować Twojego bloga umieszczając linki do notek w serwisach społecznościowych. Ułatw im to zadanie dodając na blogu listę odnośników, która tą czynność sprowadzi do jednego kliknięcia.
Czytaj dalej...