O Internecie, oprogramowaniu oraz moich własnych małych projektach...
Kategorie: Wszystkie | Blox | Linux | Sieć | User JS & CSS
RSS
czwartek, 26 kwietnia 2007

Po ostatniej zmianie szablonu pozostał mi stary, który postanowiłem udostępnić do pobrania. Szablon został nieco zmieniony i uzupełniony o definicje dla elementów, które sam nie wykorzystuję na blogu.
Obecnie brakuje w nim także definicji współpracujących z moimi skryptami: przekształcającym archiwum w rozwijane menu oraz oznaczającym komentarze autora.

Poniżej zrzut ekranu dla strony głównej.

poniedziałek, 23 kwietnia 2007

Po dość zabieganej końcówce tygodnia udało mi się wczoraj zainstalować nowe xubuntu. Ze względu na problemy z automatyczną aktualizacją, związane z dużym oblężeniem serwerów po premierze, oraz dość spory bałagan jakiego się dorobiłem, postanowiłem dokonać nowej instalacji.

czwartek, 19 kwietnia 2007

Oto jaki widok przywitał mnie dziś po odpaleniu systemu aktualizacji mojego xubuntu.

Menager aktualizacji przypomina o nowej wersji ubuntu

Tak jest drodzy Państwo, kolejne wydanie ubuntu, bodajże najpopularniejszej dystrybucji Linuksa, ujrzało światło dzienne. Obrazy płyt z najnowszą wersją 7.04 ubuntu Feisty Fawn (Przebojowy Jelonek) oraz dystrybucji pokrewnych (kubuntu, xubuntu, edubuntu itd.) można już śmiało pobierać.

Wszystkich, którzy wciąż uważają, iż Linux nie jest dla ludzi zachęcam do pobrania obrazów bootowalnych płyt z najnowszym ubuntu. Wystarczy wypalić plik obrazu, włożyć płytkę do napędu i zrestartować komputer. Zero instalacji, zero ryzyka uszkodzenia Windows.

Nie ma nic do stracenia, można tylko zyskać, nowe doświadczenia, a może i system.

tagi/klucze: , ,
23:22, s.z.y.m.o.n , Linux
Link Komentarze (3) »
wtorek, 17 kwietnia 2007

Wiosnę mamy pełną gębą zatem i na blogu postanowiłem wprowadzić zmiany. Zaprzągłem do pracy GIMP'a czego owocem jest nowy szablon. Zmianie uległ także tytuł, który teraz pisany jest łącznie.

Starałem się aby blog był poprawnie wyświetlany w najpopularniejszych przeglądarkach, mimo to możliwe są jeszcze jakieś zgrzyty. Szczególnie wdzięczny będę za sygnał, jak wygląda pod IE7, bo do niego dostępu nie miałem (dla niewtajemniczonych - używam Linuksa).

Jak się wam widzi testblog w nowych szatach?

tagi/klucze: ,
czwartek, 12 kwietnia 2007

Jeżeli zainteresował Cię mój niedawny wpis o rozszerzeniu Coop przygotowywanym dla Firefoksa, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Jego autorzy postanowili wykorzystać uwagi przyszłych użytkowników i już teraz udostępnili działający prototyp rozszerzenia.

Jest to dopiero prototyp, zatem może się całkowicie różnić, zarówno wyglądem jaki i funkcjonalnością, od wersji finalnej. Należy także pamiętać, iż jego działanie (jak to bywa z prototypami) może prowadzić do uszkodzenia naszego profilu. Warto zatem wykonać jego kopię przed instalacją rozszerzenia.

Kopię swojego profilu można wykonać kopiując zawartość folderu firefox znajdującego się wewnątrz folderu Twojego profilu odpowiednio w folderze (tu dla profilu default firefoksa:
Windows:
FOLDER_PROFILU\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\****.NAZWA_PROFILU_FIREFOKSA
Linux:
/home/TWÓJ_LOGIN/.mozilla/****.NAZWA_PROFILU_FIREFOKSA

**** oznacza tu dowolny ciąg znaków, a NAZWA_PROFILU_FIREFOKSA, przy pojedynczym profilu, to default

tagi/klucze: , ,
02:45, s.z.y.m.o.n
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2
Skrypt ostatnie komentarze w nowej wersji
Po sporych perturbacjach skrypt wraca do życia. Teraz z prostym generatorem kodu do w klejenia na blogu!
Wszyskich zainteresowanych zapraszam do ponownej instalacji.
Czytaj dalej...
Promuj swojego bloksa
Czytelnicy mogą promować Twojego bloga umieszczając linki do notek w serwisach społecznościowych. Ułatw im to zadanie dodając na blogu listę odnośników, która tą czynność sprowadzi do jednego kliknięcia.
Czytaj dalej...