O Internecie, oprogramowaniu oraz moich własnych małych projektach...
Kategorie: Wszystkie | Blox | Linux | Sieć | User JS & CSS
RSS
środa, 20 czerwca 2007

Przeczytawszy u Ludwika post reinvigorate - świetne statystyki postanowiłem także się nimi pobawić. Od jakichś dwóch tygodni statystyki reinvigorate pracują u mnie obok Google Analytics.

Nie będę się zagłębiał w opisywanie samych statystyk, bo większość napisał już sam Ludwik. Zajmę się raczej pewnymi ciekawostkami przez nie udostępnianymi.

środa, 13 czerwca 2007

Dziś dość spora porcja poprawek w moich bloksowych skryptach.

Do aktualizacji występują:

poniedziałek, 11 czerwca 2007

Wpadłem dziś na narzędzie Full page test, które pozwala na przeanalizowanie czasu ładowania poszczególnych elementów strony. Oferowane przez pingdom narzędzie jest warte polecenia, zwłaszcza użytkownikom przeglądarek innych niż Firefox, któremu podobne możliwości daje rozszerzenie Firebug.

wtorek, 05 czerwca 2007

SenTineL (stl) spytał dziś w komentarzu o półprzezroczyste warstwy, które utrudniają korzystanie z opcji Site Overlay w nowym interfejsie Google Analytics. Początkowo nie zauważałem nic w otwieranym oknie, bo niczym śpiący królewicz, nie widziałem włączonego Adblocka. Gdy już oświecony wyłączyłem blokadę stwierdziłem, że faktycznie coś jest skopane...

Aktualizacja: Wygląda na to, że błąd dotyczy jedynie bloksa.

poniedziałek, 04 czerwca 2007

Pojawiło się w sieci pełno pochlebnych opinii o drugiej becie blogowego edytora Microsoftu o nazwie Windows Live Writer (WLW). Jako, że ostatnio częściej znowu pracuję pod systemem z pod znaku okienka, to postanowiłem przetestować najnowszą wersję WLW. Pierwsza beta wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie zatem spodziewałem się atrakcji i nie myliłem się...

 
1 , 2
Skrypt ostatnie komentarze w nowej wersji
Po sporych perturbacjach skrypt wraca do życia. Teraz z prostym generatorem kodu do w klejenia na blogu!
Wszyskich zainteresowanych zapraszam do ponownej instalacji.
Czytaj dalej...
Promuj swojego bloksa
Czytelnicy mogą promować Twojego bloga umieszczając linki do notek w serwisach społecznościowych. Ułatw im to zadanie dodając na blogu listę odnośników, która tą czynność sprowadzi do jednego kliknięcia.
Czytaj dalej...