O Internecie, oprogramowaniu oraz moich własnych małych projektach...
Kategorie: Wszystkie | Blox | Linux | Sieć | User JS & CSS
RSS
sobota, 28 lipca 2007

Szeroka gama rozszerzeń to niewątpliwie jeden z najmocniejszych punktów Firefoksa. Obecnie dochodzi już nawet do tego, iż pojawiają się rozszerzenia do samych rozszerzeń dla tej przeglądarki. Taką sytuację mamy choćby w przypadku Element Hiding Helper dla AdBlock Plus, a ostatnio także z YSlow dla rozszerzenia Firebug.

Atakowany przez tytuły w nagłówkach kanałów RSS nazwą YSlow dałem się skusić na instalację tego rozszerzenia. Podobnie jak opisywane tu wcześniej narzędzie Full page test służy on analizie wydajności stron WWW. YSlow przeznaczony jest raczej dla projektantów witryn mających nad nimi znacznie większą kontrolę niż zwykły blogowicz, ale i jemu może dać ono cenne wskazówki.

poniedziałek, 02 lipca 2007

Ostatnio czasu na bloga jak na lekarstwo, podpiąłem zatem wklejkę z blipa, aby widać było, że żyję. Nie byłbym jednak sobą gdybym jej odrobinkę nie zmodyfikował. Końcowy efekt możecie zaobserwować najeżdżając myszką na logo Blipa.

Dla wszystkich zainteresowanych podobną modyfikacją zamieszczam kod HTML:

Skrypt ostatnie komentarze w nowej wersji
Po sporych perturbacjach skrypt wraca do życia. Teraz z prostym generatorem kodu do w klejenia na blogu!
Wszyskich zainteresowanych zapraszam do ponownej instalacji.
Czytaj dalej...
Promuj swojego bloksa
Czytelnicy mogą promować Twojego bloga umieszczając linki do notek w serwisach społecznościowych. Ułatw im to zadanie dodając na blogu listę odnośników, która tą czynność sprowadzi do jednego kliknięcia.
Czytaj dalej...