O Internecie, oprogramowaniu oraz moich własnych małych projektach...
Kategorie: Wszystkie | Blox | Linux | Sieć | User JS & CSS
RSS
środa, 29 sierpnia 2007

Czy jestem przestępcą? Takie oto pytanie mogą sobie zadać miliony polskich internautów, prowadzących stronę domową czy bloga, po ostatnich publikacjach Rzeczpospolitej w związku z interpretacją Sądu Najwyższego odnośnie prawa prasowego.

wtorek, 28 sierpnia 2007

Niemałe poruszenie wywołał w sieci Danny Carlton, który swoją frustrację, związaną z blokowaniem reklam za pomocą rozszerzenia AdBlock Plus dla Firefoksa, skierował przeciwko wszystkim korzystającym z tej przeglądarki. Uznając, iż używając tego rozszerzenia do blokowania reklam na stronach WWW łamie się warunki na których są one udostępniane (oglądanie reklam), postanowił odciąć użytkownikom Firefoksa dostęp do swojej strony JackLewis.net (więcej można przeczytać w tym artykule oraz na blogu P. Wimmera).

wtorek, 07 sierpnia 2007

Użytkownikom blipa nazbierało się ostatnio trochę dodatkowych zaproszeń do tego polskiego odpowiednika twittera. Dodatkowe zaproszenia pozostały min. na profilu moim oraz rionny. Ponieważ serwis jest wciąż w fazie beta i tylko przez zaproszenie można stać się jego użytkownikiem, postanowiliśmy, podobnie jak to uczynił wczoraj eskey, rozdać je czytelnikom bloga.

niedziela, 05 sierpnia 2007

Podczas logowania na MyBlogLog spotkała mnie dziś niespodzianka w postaci prośby o zmianę hasła. Przebiegła mi przez głowę myśl o jakiejś próbie phishingu, ale w tej sytuacji nie było wątpliwości - MBL zażądało zmiany mojego hasła dostępowego.

Skrypt ostatnie komentarze w nowej wersji
Po sporych perturbacjach skrypt wraca do życia. Teraz z prostym generatorem kodu do w klejenia na blogu!
Wszyskich zainteresowanych zapraszam do ponownej instalacji.
Czytaj dalej...
Promuj swojego bloksa
Czytelnicy mogą promować Twojego bloga umieszczając linki do notek w serwisach społecznościowych. Ułatw im to zadanie dodając na blogu listę odnośników, która tą czynność sprowadzi do jednego kliknięcia.
Czytaj dalej...