O Internecie, oprogramowaniu oraz moich własnych małych projektach...
Kategorie: Wszystkie | Blox | Linux | Sieć | User JS & CSS
RSS
niedziela, 30 września 2007

Męczy Cię każdorazowe sprawdzanie działania stylów CSS pod najważniejszymi przeglądarkami? Być może pewnym rozwiązaniem będzie aplikacja CSSVista (dla systemu Windows), która pozwala na jednoczesne śledzenie wprowadzanych zmian za pomocą silnika renderującego IE oraz Gecko.

wtorek, 25 września 2007

Swego czasu (IV 2006) Microsoft apelował do producentów komputerów w Wielkiej Brytanii o nie sprzedawanie nowych PC-tów bez zainstalowanego systemu operacyjnego. Niedawno apel o wręcz odwrotne działanie wystosowali do Komisji Europejskiej przedstawiciele Globalisation Institute.

piątek, 21 września 2007

Wczoraj Debergerac opublikował swój skrypt pozwalający automatycznie dodawać widget głosowania z BlogFroga na Bloksie. Mniej więcej w tym samym czasie sam zabrałem się za rozwiązanie tego problemu. Biorąc pod uwagę głównie specyfikę własnego bloga przyjąłem nieco inne założenia co do położenia widgetu.

wtorek, 18 września 2007

Jak obiecałem wczoraj, tak właśnie udostępniłem do testowania mój skrypt użytkownika dla widgetu Recent Readers od MyBlogLog.

poniedziałek, 17 września 2007

Czy warto być członkiem blogowej wspólnoty na MyBlogLog?

Jeżeli chodzi o wspólnotę tego bloga, z pewnością warto. Już jutro wszyscy jej członkowie korzystający z przeglądarki Firefox (lub pokrewnej) z rozszerzeniem greasemonkey będą, jako pierwsi, mogli pobrać mój skrypt użytkownika dla MyBlogLog. Jest to jeszcze dość wczesna wersja, ale już teraz pozwala lepiej korzystać z potencjału jaki niesie widget Recent Readers.

 
1 , 2
Skrypt ostatnie komentarze w nowej wersji
Po sporych perturbacjach skrypt wraca do życia. Teraz z prostym generatorem kodu do w klejenia na blogu!
Wszyskich zainteresowanych zapraszam do ponownej instalacji.
Czytaj dalej...
Promuj swojego bloksa
Czytelnicy mogą promować Twojego bloga umieszczając linki do notek w serwisach społecznościowych. Ułatw im to zadanie dodając na blogu listę odnośników, która tą czynność sprowadzi do jednego kliknięcia.
Czytaj dalej...