O Internecie, oprogramowaniu oraz moich własnych małych projektach...
Kategorie: Wszystkie | Blox | Linux | Sieć | User JS & CSS
RSS
niedziela, 28 października 2007

Dzisiaj notka w tonie propagandowym, gdyż oto właśnie administracja w osobie Rdkg zwraca się do nas prosząc o pomoc w edycji i rozbudowie BloxWiki. Jest to strona funkcjonująca na podobnych zasadach co popularna Wikipedia, a zatem tworzona przez użytkowników. Niedługo zastąpi ona całkowicie bloksową pomoc stając się głównym źródłem porad dla użytkowników Blox.pl.

Plan 7 dniowy

Radek (Rdkg) przygotował ostatnio zalążki artykułów z kategorii "Pisanie bloga" (obejmuje ona opis elementów na zakładce Edycja panelu administracyjnego bloksa). Ponieważ pracy przy BloxWiki jest masa, apeluje do nas o pomoc w ich rozbudowie ogłaszając tydzień edycji kategorii "Pisanie bloga". Powinna ona zawierać informacje niezbędne w codziennej pracy z blogiem, a więc te, które przydadzą się każdemu użytkownikowi bloksa.

piątek, 26 października 2007

Ostatnio mamy coraz więcej pomysłów na uatrakcyjnienie aplikacji sieciowych. Zaczęło się od Adobe Air, które wykorzystuje technologie znane z Internetu do tworzenia aplikacji desktopowych. Później zaprezentowano nam, będący alternatywą dla Flasha (uogólniam tu troszkę), Silverlight Microsoftu. Obecnie do gry włącza się Mozilla ze swoim projektem o nazwie Prism.

wtorek, 23 października 2007

Miesiąc temu udostępniłem członkom wspólnoty tego bloga w serwisie MyblogLog skrypt użytkownika dla przeglądarki Firefox. Dzisiaj z drobnymi poprawkami uwzględniającymi zmiany jakie zaszły niedawno w samym serwisie skrypt udostępniam wszystkim zainteresowanym.

sobota, 20 października 2007

Ostatnio marudziłem nieco na fakt, iż moje Xubuntu nie chciało się samo zaktualizować (za pomocą narzędzia graficznego, bo konsola sobie radziła). Dziś troszeczkę uwag już po aktualizacji, a raczej po świeżej instalacji, choć oczywiści z zachowaniem ustawień profilu.

czwartek, 18 października 2007

Bywają dni, gdy wszystko idzie nie tak, ale żeby aktualizacja Ubuntu też strajkowała, to już czyste k...

 
1 , 2
Skrypt ostatnie komentarze w nowej wersji
Po sporych perturbacjach skrypt wraca do życia. Teraz z prostym generatorem kodu do w klejenia na blogu!
Wszyskich zainteresowanych zapraszam do ponownej instalacji.
Czytaj dalej...
Promuj swojego bloksa
Czytelnicy mogą promować Twojego bloga umieszczając linki do notek w serwisach społecznościowych. Ułatw im to zadanie dodając na blogu listę odnośników, która tą czynność sprowadzi do jednego kliknięcia.
Czytaj dalej...