O Internecie, oprogramowaniu oraz moich własnych małych projektach...
Kategorie: Wszystkie | Blox | Linux | Sieć | User JS & CSS
RSS
wtorek, 06 maja 2008

Zapewne większość osób dłubiących czasem w kodzie CSS lub JavaScript stron WWW zetknęła się z Firebugiem. To fenomenalne rozszerzenie Firefoksa znacznie ułatwia dostosowanie strony do wyświetlania w przeglądarkach opartych na silniku Gecko. Nie ma się więc czemu dziwić, iż również Opera postanowiła sprawić sobie własnego „robala” w postaci zestawu narzędzi o nazwie Dragonfly.

wtorek, 01 kwietnia 2008

Po długim okresie oczekiwania wreszcie pojawiła się wersja Adobe AIR dla Linuksa. Póki co jest to dopiero alfa, stąd i jej funkcjonalność nie dorównuje odpowiednikom dla Windows i MAC'a. Zrobiłem dziś szybki rekonesans i...

piątek, 28 marca 2008

Dawno temu popełniłem skrypt użytkownika, który uzupełniał dane w formie komentowania na Bloksie. Po zmianach systemu komentarzy oczywiście przestał on działać poprawnie. Pojawiły się pytania o jego poprawioną wersję, zatem niniejszym ją prezentuję.

czwartek, 13 marca 2008

Opisując metodę ostylowania listy odnośników społecznościowych obiecałem przygotowanie tego typu dodatku dla Bloksa. Prezentuję zatem skrypt JavaScript, który pozwala dodać taką listę do bloksowych notek.

Osoby, które pobrały skrypt przed 18 marca godz. 21:30, proszę o ponowne jego pobranie i instalację wraz z poprawionym arkuszami CSS.

Technorati Profile

Wpis odzyskany po przypadkowym skasowaniu. Oryginalnie opublikowany 10 marca 2008r.

Dopiero co pisałem o większej aktywności rodzimych agregatorów blogowych, a tu dziś już kolejna nowość. Blogfrog przymierza się ponownie do rekomendowania ciekawych wpisów, ale tym razem zmienia strategię.

Skrypt ostatnie komentarze w nowej wersji
Po sporych perturbacjach skrypt wraca do życia. Teraz z prostym generatorem kodu do w klejenia na blogu!
Wszyskich zainteresowanych zapraszam do ponownej instalacji.
Czytaj dalej...
Promuj swojego bloksa
Czytelnicy mogą promować Twojego bloga umieszczając linki do notek w serwisach społecznościowych. Ułatw im to zadanie dodając na blogu listę odnośników, która tą czynność sprowadzi do jednego kliknięcia.
Czytaj dalej...