O Internecie, oprogramowaniu oraz moich własnych małych projektach...
Kategorie: Wszystkie | Blox | Linux | Sieć | User JS & CSS
RSS

Linux

wtorek, 01 kwietnia 2008

Po długim okresie oczekiwania wreszcie pojawiła się wersja Adobe AIR dla Linuksa. Póki co jest to dopiero alfa, stąd i jej funkcjonalność nie dorównuje odpowiednikom dla Windows i MAC'a. Zrobiłem dziś szybki rekonesans i...

piątek, 23 listopada 2007

DirectX większości użytkowników komputerów kojarzy się głównie z grami, w których jest szeroko wykorzystywany. Niestety jest on dostępny jedynie dla platformy Windows, co owocuje niewielką liczbą zaawansowanych graficznie gier dostępnych pod Linuksem. Jak się okazuje starszą wersję 9.0c można zainstalować pod tym systemem wykorzystując Wine.

sobota, 20 października 2007

Ostatnio marudziłem nieco na fakt, iż moje Xubuntu nie chciało się samo zaktualizować (za pomocą narzędzia graficznego, bo konsola sobie radziła). Dziś troszeczkę uwag już po aktualizacji, a raczej po świeżej instalacji, choć oczywiści z zachowaniem ustawień profilu.

czwartek, 18 października 2007

Bywają dni, gdy wszystko idzie nie tak, ale żeby aktualizacja Ubuntu też strajkowała, to już czyste k...

sobota, 19 maja 2007

Zachęcony lekturą ostatniego (10) numeru Dragonii zdecydowałem się na kolejne podejście do LaTeXa, tym razem z wykorzystaniem edytora LyX pracującego pod Ubuntu (ma także wersje na Mac OS X i Windows).
Pierwsze uruchomienie wywołało jednak lekkie odrzucenie. Mimo, iż program obsługuje wprowadzanie polskich znaków (po ustawieniu języka polskiego), to w jego interfejsie obserwujemy "ukochane" przez wszystkich krzaki. Sytuacja taka ma miejsce w menu, oknach dialogowych, a także module sprawdzania pisowni.

Problemy te wynikają z różnic w standardach kodowania polskich znaków w Ubuntu (UTF-8) i LyXie (ISO-8859-2). Po dość długiej walce udało mi się (jak mniemam) jednak je przezwyciężyć.

 
1 , 2
Skrypt ostatnie komentarze w nowej wersji
Po sporych perturbacjach skrypt wraca do życia. Teraz z prostym generatorem kodu do w klejenia na blogu!
Wszyskich zainteresowanych zapraszam do ponownej instalacji.
Czytaj dalej...
Promuj swojego bloksa
Czytelnicy mogą promować Twojego bloga umieszczając linki do notek w serwisach społecznościowych. Ułatw im to zadanie dodając na blogu listę odnośników, która tą czynność sprowadzi do jednego kliknięcia.
Czytaj dalej...